تهران، ساختمان پانامال

خیابان آزادی

شنبه تا چهارشنبه 9:00 - 17:00

پتوی بیمارستانی

پتوی بیمارستانی وسیله ی بسیار مناسبی است برای بیمارانی که فشار آن‌ها افتاده و بدنشان سرد است  و همچنین جنس پتو بسیار مهم است .می‌خواهیم در این مطلب به  پتوهای بیمارستانی و انواع آن‌ها و جنس آنها بپردازیم.

مصرف پتوهای بیمارستانی

بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند برای درمان بیماری خود گاهی اوقات مجبور به ماندن در بیمارستان تا بهبودی کامل می‌شوند.  بیشتر زمانی که یک بیمار در بیمارستان قرار دارد صرف خوابیدن و دراز کشیدن روی تخت بیمارستان می‌شود . به همین علت لوازم خواب ایده آل در بیمارستان کمک زیادی  در احساس آرامش و کاهش پریشانی حضور در فرد بیمار بیمارستان می‌شود . اگر پتوی بیمارستان که یکی از منسوجات مورد استفاده در بیمارستان است به قدر کافی خوب نباشد مشکلاتی را به وجود می‌آورد . بسیاری ازبیماران به علت  شرایطی که در بیمارستان وجود دارد از روند درمان خود منصرف می‌شوند و بیمارستان را ترک می‌کنند . به همین علت لوازم خواب ایده آل مخصوصا پتو به قدری می‌تواند شرایط را مناسب کند .

ملحفه بیمارستانی و پتوی بیمارستانی ممکن است خاطرات خوب و بدی را برای ما یادآور باشد.از مادری که در بیمارستان زایمان می‌کند و پس از زایمان مجبور به استراحت و خوابیدن بر روی تخت بیمارستان  می‌شود و از پتو برای گرم نگه داشتن خود استفاده می‌کند تا افرادی که عزیزان خود را در بر روی همان تخت‌ها و پتوهای درون بیمارستان از دست می‌دهند .همه ی ما بارها  به بیمارستان در طول عمر خودمان مراجعه می‌کنیم . این مراجعه می‌تواند به خاطر یک بیماری ساده مثل سرماخوردگی باشد می‌تواند به علت بیماری‌های خطرناک و سخت باشد . بی شک بیمارستان‍‌ها تاثیر مهمی در زندگی ما دارند به همین علت باید به بیمارستان‌ها رسیدگی شود و از بهترین لوازم و امکانات روز در آن استفاده شود، امکاناتی که علاوه بر بهداشتی بودن، آرامش را برای بیمار به همراه داشته باشد.

پتوهای بیمارستانی با کیفیت

ویژگی پتوهای بیمارستانی

ممکن است انتخاب پتوی مناسب آنقدر مهم نباشد که زیاد به آن فکر کرده باشید،ولی انتخاب یک پتوی خوب  با ویژگی‌های مناسب بسیار مهم است .یک پتوی گرم و نرم کاری بیشتر از گرم نگه داشتن افراد انجام می دهدکه احساس خوب در فردی که روی تخت بیمارستان خوابیده است ،ایجاد می کند و یک پتوی نامناسب نتیجه عکس دارد بطوریکه  فقط باعث می‌شود بیمار احساس راحتی وآرامش نداشته باشد . همچنین از ویژگی‌های یک پتوی خوب و معقول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نرم و سازگار
 • کیفیت عالی
 • رضایت بیمار
 • بهداشتی و تمیز
 • سبک و راحت

وزن پتوی بیمارستانی نقش مهمی دارد .وزن این پتوها باید سبک باشد زیرا هم به راحتی بیمار کمک می‌کند و هم به راحتی قابل شستشو خواهد بود .

انواع پتوهای بیمارستانی

 • پتوی مینک (نمدی)
 • پتوی پشمی
 • پتوی نوزادی

    پتوی مینک :

پتوی مینک بیمارستانی یکی از اصلی‌‌‍ترین تجهیزات و وسایل مورد نیاز بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی به شمار می‌رود که در نمونه‌‌های مختلفی به تولید می‌‌رسد. تولید کنندگان بسیاری در اکثر نقاط کشور به تولید این محصول فعالیت دارند. پتوی مینک در نمونه‌‌های بسیار مختلفی به تولید می‌‌رسد که یکی از پر فروش‌ترین انواع آن ها تحت عنوان پتو مینک بیمارستانی شناخته می‌‌شوند که برای بخش‌‌های مختلف بیمارستان‌ها در نظر گرفته می‌شوند و دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند.در واقع تولید کننده پتوی مینک بیمارستانی همواره باید سعی داشته باشد تا از مرغوب ترین و با کیفیت ترین الیاف و مواد اولیه در ساختار این محصول به کار ببرد تا پتوی بیمارستانی از لحاظ کیفی در درجه بالایی قرار گیرد.پتو مینک هم از دسته پتوهای ارزان قیمت موجود در بازار می‌باشد که شهرهایی نظیر تهران،اصفهان از جمله تولیدکنندگان آن محسوب می‌شوند. این نوع پتوها در مصارفی همچون اردوگاهی، خوابگاهی، خانگی، هتل و بیمارستانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.مقصود از پتوهای مینک، همان پتوهای نمدی می‌باشد که پس از تولید، با استفاده از یک سری دستگاه‌ها و ماشین آلات مخصوص به نام مینک، تغییراتی در ظاهر و سطح آن ایجاد می‌شود.سایز بندی انواع پتوی مینک بیمارستانی معمولا بر اساس سایزهای یک نفره در نظر گرفته می‌‌شود.

پتوی مینک بیمارستانیی

همانطورکه گفتیم پتوی مینک از بهترین پتوها به حساب می‌آید و کالای خواب بیمارستانی را تکمیل می‌کند . پتوی مینک بیمارستانی بهترین کیفیت  را شامل می‌شود و علاوه بربیمارستان‌ها در اقامتگاه‌ها، خانه و حتی هتل از این نوع پتو استفاده می‌شود.

از مزیت‌های این پتو می‌توان به چند مورد اشاره کرد برای مثال:

  1. از الیاف پنبه و بسیار طبیعی ساخته شده است و از ایجاد حساسیت در افراد مختلف جلوگیری می‌کند.
  2. پتوهای مینک وزن کمی دارند و به راحتی قابل حمل و نقل می‌باشد و همچنین به راحتی قابل شستشو می‌باشد.
  3. این نوع پتو به دلیل سبکی می‌تواند علاوه بر بیمارستان ،به عنوان پتوی مسافرتی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت پتوی مینک :

   قیمت پتوی مینک با توجه به ابعاد، وزن و حتی رنگ متغیر می‌باشد ولی اصلی ترین مورد دخیل در تغییر قیمت ها میزان استفاد مواد اولیه مرغوب و عالی در تولید این پتوها می‌باشد. اگر شما تمایل داشته باشید تا لوگو یا آرم خود را هم روی محصول درج کنید شامل هزینه کمی می‌شود که نسبت به سایر تولید کنندگان بسیار مناسب و مقرون به صرفه می‌باشد. بیمارستان‌ها به دلیل خرید عمده این پتو باید از فروشگاه‌های معتبر و ارزان قیمت خریداری کنند .

 

   پتوی پشمی :

پتوی پشمی بیمارستانی به عنوان یکی از پتوهای کاربردی قدیمی می باشد که بهترین بازار برای فروش عمده چنین پتوهایی به صورت اینترنتی ایجاد شده است.در دنیای تجاری امروزی، شاهد پیشرفت‌های بسیاری هستیم که سبب شده تا به سادگی بتوان با مشتریان، بدون هیچ گونه محدودیت مکانی، ارتباط برقرار نمود.یکی از محصولاتی که از طریق چنین فضایی برای فروش عمده انتخاب نموده ایم مربوط به فروش عمده پتو پشمی بیمارستانی است .اغلب این پتوها به دلیل ارزان بودن و گرمای بالایی که دارند برای ارگان های مختلفی چون پادگان، خوابگاه، بیمارستان ها و کلینیک ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع پتو ساخته شده از الیاف طبیعی و ارگانیک است.

پتوی پشمی بیمارستانی

 

 

ویژگی های پتوی پشمی :

  • داشتن گرمای بالا
  • مقاومت بالا
  • داشتن الیاف طبیعی
  • کیفیت بالا
  • دارای قابلیت شستشو

 بافت پتوهای پشمی در سایزهای عالی انجام می‌شود و اغلب آنها یک در دو متر هستند که تک نفره محسوب می‌شوند و سایزی استاندارد دارند. از لحاظ پزشکی نیز توصیه اکید می‌شود از این پتوی پشمی استفاده گردد زیرا پشم برای سلامتی بدن اهمیت به سزایی دارد. و از الیاف طبیعی سازگار با پوست بدن است تولید می‌شود. افرادی که در بیمارستان نمی‌توانند روی تشک‌های بیمارستان به دلیل کمردردشان بخوابند این پتوها زیر خود می‌اندازند زیرا کمر درد را کاهش می‌دهد. مقاومت این پتو در برابر مصرف بیش از حد و سایش آن به این صورت که به راحتی می‌توان آن را شستشو داد.

قیمت پتوی پشمی :

بازار پتوی پشمی نفره از رونق خوبی برخوردار است و استفاده بسیار زیادی از آن به عنوان پتوی سربازی، پتوی بیمارستانی، پتوی امدادی و … می‌نمایند. می‌توان گفت پتوی پشمی تک نفره با توجه به کاربرد بسیار زیادی که دارد از سوی تولیدکنندگان به شیوه‌های مختلفی در بازار توزیع می‌گردد که از جمله می توان به روش حضوری و اینترنتی آنها اشاره کرد.قیمت پتوی پشمی در هریک از این‌ شیوه‌های فروش متفاوت است و با توجه به موارد مختلفی تعیین می‌گردد.

بنابراین می‌توان عوامل مهم در قیمت پتوی پشمی بیمارستانی را به صورت زیر بیان کرد:

  • نوسانات بازار و نرخ ارز
  • نوع الیاف به کار رفته در ساخت این پتو
  • نوع خرید و فروش آن

  پتوی نوزادی :

پتوهای نوزادی بیمارستانی مخصوص  بیمارستانی هم با اندازه‌های کوچکتری تولید می‌شوند که امکان ارائه آن ها به صورت تک رنگ و با رنگ بندی‌های گوناگون وجود دارد.این نوع پتوها با الیافی تولید می‌شوند که از بروز حساسیت های پوستی و تنفسی و … جلوگیری نمایند و از جمله این الیاف، مربوط به پلی استر می‌باشد.

 

از آنجایی که نوزاد از لحظه  به دنیا آمدن در اکثر موقع به خواب به سر میبرد باید پتوی متناسب با پوست لطیف نوزاد با الیاف مناسب نوزاد تهیه شود . بهترین نوع پتوی نوزادی پتوهای نخی هستند که در بیمارستان‌ها نیز ازاین نوع پتو برای نوزادان استفاده می‌شود. یکی از موارد دیگر که باید بدان توجه داشت، اندازه پتوی نوزاد است. پتو باید به اندازه‌ای باشد که بدن نوزاد را بپوشاند و بیش از حد بزرگ یا کوچک نباشد. بهترین سایز برای پتوی نوزاد 100در  100 است.

 ویژگی پتوهای نوزادی بیمارستانی :

  1. حساسیت زا نبوده
  2. دارای الیاف طبیعی
  3. نرم و لطیف

پتوی نوزادی

 

 

 

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *