تهران، ساختمان پانامال

خیابان آزادی

شنبه تا چهارشنبه 9:00 - 17:00

7 کاری که باید قبل، در طول و بعد از بستری شدن در بیمارستان انجام دهید

رفتن به بیمارستان تصور اکثر مردم از یک زمان عالی نیست. چه یک ویزیت اضطراری باشد و چه برنامه ریزی شده، نگرانی و عدم اطمینان می‌تواند باعث استرس زیادی شود. گاهی اوقات، حتی می‌تواند بسیار طاقت فرسا به نظر برسد. با پیروی از هفت توصیه ذکر شده در اینجا قبل از ویزیت، می‌توانید استرس را کاهش دهید و تجربه مثبتی در بیمارستان ایجاد کنید. احساس آرامش، اعتماد به نفس و کنترل بیشتری خواهید داشت.

1) مدارک خود را مرتب کنید

با کارکنان بیمارستان مشورت کنید تا ببینید چه مدارکی را باید پر کنید. هر چیزی که بتوانید قبل از پذیرش تکمیل کنید باعث می‌شود کارها راحت تر انجام شود. اگر در حال برنامه ریزی برای جراحی یا روش خاص دیگری هستید، از پزشک خود بپرسید که آیا چیزی وجود دارد که باید همراه داشته باشید. وقتی زمان ثبت نام فرا رسید، کارت تامین اجتماعی، شناسه عکس و کارت بیمه خود را همراه داشته باشید.

مدارک

2) سوابق خود را چاپ کنید

با پزشک مراقبت‌های اولیه خود صحبت کنید و مطمئن شوید که سوابق پزشکی شما به روز است. بیمارستان باید بتواند در طول اقامت شما به آن اسناد ارجاع دهد، اما تصور نکنید همه چیز ارسال شده است. یک نسخه پرینت شده از پرونده پزشکی خود، از جمله مدارک دستورالعمل پزشکی (از جمله وصیت نامه زنده و وکالت نامه بادوام)، فهرستی از تمام داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید، هر گونه حساسیتی که ممکن است داشته باشید و اطلاعات تماس با پزشکان معمولی خود همراه داشته باشید.

3) بدانید کجا می‌روید

بیمارستان‌ها می‌توانند مکان‌های بزرگ و ترسناکی باشند، و گشت و گذار در سالن‌های آن‌ها می‌تواند مانند یافتن راه خود در پیچ و خم باشد. هنگام تماس برای تعیین قرار ملاقات، در مورد نزدیکترین پارکینگ موجود بپرسید. پس از رسیدن، به دنبال نقشه‌ها و مکان‌هایی باشید که به شما کمک می‌کنند راه خود را پیدا کنید. میز جلو حتی ممکن است یک طرح چاپی از ساختمان داشته باشد تا شما آن را نگه دارید.

4) به سوال پرسیدن ادامه دهید

اگر با تیم مراقبت‌های بهداشتی خود کار کنید، بهترین مراقبت ممکن را دریافت خواهید کرد و از بهترین منسوجات بیمارستانی بهره خواهید برد. به همین دلیل است که باید درگیر شوید، آماده باشید و سوال بپرسید. بهترین راه برای مقابله با احساس عدم اطمینان این است که با افرادی که در بیمارستان با آنها سر و کار دارید صحبت کنید. اگر سوالی نپرسید، ممکن است فرآیند و رویه‌هایی که با آن روبرو هستید را به طور کامل توضیح ندهند. به یاد داشته باشید: هیچ سوال احمقانه ای وجود ندارد! همچنین باید مروری بر حقوق و مسئولیت‌های بیمار داشته باشید و یک نسخه چاپ شده را در طول اقامت خود نزد خود نگه دارید. اگر هر یک از مواردی که در آنجا لیست می‌کنید واضح نیستند، باید… منتظر بمانید… بپرسید!

5) یادداشت بردارید

پس از ورود به اتاق، یک دفترچه یادداشت نگه دارید و از افرادی که به اتاق شما می‌آیند، داروهایی که به شما می‌دهند و هر چیز دیگری که در مورد مراقبت از شما گفته شده است، ردیابی کنید. پزشکان و پرستاران معمولاً دستورالعمل‌ها را خیلی سریع به صدا در می‌آورند، و به خاطر سپردن همه چیز غیرممکن است، حتی زمانی که داروهایی مصرف نمی‌کنید که می‌توانند توانایی شما برای یادآوری را مختل کنند. نوشتن جزئیات همچنین به شما کمک می‌کند تا نام ها را به خاطر بسپارید. احتمالاً در طول اقامت خود با پرستاران، پزشکان و سایر کارکنان زیادی ملاقات خواهید کرد!

یادداشت برداری

6) به مراحل ترخیص توجه کنید

پس از جراحی، شما مشتاق بازگشت به خانه خواهید بود، اما این روند ممکن است مدتی طول بکشد، بنابراین صبور باشید. هنگامی که پزشک تشخیص داد که شما آماده ترخیص هستید، کارکنان بیمارستان را راهنمایی می‌کند تا روند ترخیص را آغاز کنند. ممکن است ابتدا آزمایشات نهایی یا مراحل آزمایشگاهی تکمیل شود. پرستار شما دستورالعمل‌هایی را در مورد ویزیت های بعدی و هر دارویی که نیاز دارید به شما ارائه می‌دهد. مجدداً قبل از ترک بیمارستان سؤالات خود را بپرسید. شما این حق را دارید که با پرستار وقت بگذرانید و هر چیزی را که نسبت به آن اطمینان ندارید بپرسید. در نهایت، یکی از کارکنان به شما کمک می‌کند تا در خروجی بیمارستان بروید.

7) اهمیت بازیابی در خانه را دست کم نگیرید

مطمئن شوید که یکی از دوستان یا اعضای خانواده آماده است تا شما را به خانه برساند. هنگامی که در خانه هستید ممکن است به مراقبت مداوم نیاز داشته باشید، بنابراین دستورالعمل‌هایی را که در مورد رژیم غذایی، ورزش و فعالیت‌های خود به شما داده شده است را به دقت دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *