تهران، ساختمان پانامال

خیابان آزادی

شنبه تا چهارشنبه 9:00 - 17:00

خرید دمپایی بیمارستانی

دمپایی بیمارستانی یکی از مدل‌های دمپایی می‌باشد که در مراکز درمانی از جمله بیمارستان‌ها از آن استفاده می‌شود. در این نوشته می‌خواهیم درباره خرید دمپایی بیمارستانی و هر آنچه لازم است درباره دمپایی بیمارستانی بدانیم صحبت می‌کنیم. در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

تعریف دمپایی بیمارستانی

دمپایی بیمارستانی، دمپایی‌هایی هستند که دمپایی‌هایی هستند که در مراکز درمانی، بیماران و همراهان بیماران، زمانی که بیمار در بیمارستان بستری است، از آن استفاده می‌کنند. این دمپایی‌ها از پلاستیک استریل با کفی نرم و سبک ساخته شده اند. دمپایی کفشی نرم و سبک است که برای پوشاک خانگی استفاده می‌شود و کف پا را کاملا نمی‌پوشاند. دمپایی‌ها معمولا از پلاستیک یا نمد یا چرم نرم ساخته می‌شوند و گاهی اوقات یک لایه پارچه روی آن دوخته می‌شود. دمپایی پلاستیکی بیشتر برای حمام یا استخر استفاده می‌شود. نوع دیگری از دمپایی‌های بهداشتی بیمارستانی، دمپایی مخصوص اتاق عمل است که مخصوص پزشکان و پرستاران اتاق عمل می‌باشد که کیفیت مناسبی دارد و طبق آناتومی پا طراحی و تولید شده است و به صورت گسترده توزیع و ارائه می‌شود. این دمپایی‌ها از خصوصیات منحصربفرد برخوردار هستند و در بازار به طور عمده تولید و به فروش می‌رسند. در کارخانجات تولید دمپایی بیمارستانی، گروه دیگری از دمپایی‌های بهداشتی. دمپایی یکبار مصرف بیمارستانی است که تولید و عرضه می‌شود.
این نوع دمپایی‌ها قابل دسترس برای همه می‌باشد و مراکز فروش معتبر آن را در اختیار کارکنان بیمارستان‌ها قرار می‌دهند.

دمپایی بیمارستانی

انواع دمپایی بیمارستانی

دمپایی‌های بیمارستانی در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. انواع دمپایی بیمارستانی به شرح زیر است:

 • دمپایی پلاستیکی بیمارستانی: از فروش بالایی برخوردار است و از پرفروش ترین محصولات به شمار می‌آید. این دمپایی‌ها با کف نرم و سبک تولید و عرضه می‌شوند. همچنین این نوع دمپایی‌ها دارای رنگ بندی‌های مختلفی هستند.

دمپایی بیمارستان

 • دمپایی یکبار مصرف بیمارستانی: دمپایی یکبار مصرف از فوم و پارچه اسپان باند با کیفیت تولید شده و در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و زیبایی، هتل‌ها، آرایشگاه‌ها یا هر مکانی که نیاز به استفاده از دمپایی یکبار مصرف هست کاربرد دارد. دارای کف عاج دار هستند و همچنین بسیار محکم و مقاوم می باشند.

دمپایی یکبار مصرف بیمارستانی

 • دمپایی پرستاری: مخصوص پرستاران زن و مرد می‌باشد و از جنس چرم است .دمپایی پرستاری را به مدت طولانی می‌توانید استفاده کنید.

دمپایی پرستاران

 • دمپایی مخصوص اتاق عمل: جنس آن از پلاستیک می‌باشد و پرستاران و پزشکان از این دمپایی استفاده می‌کنند.

دمپایی‌ها بیمارستانی چه مزایایی دارند؟

 1. سبک و راحت
 2. ضد لغزش
 3. دارای رنگ روشن برای تشخیص سریع  آلودگی بر روی آن
 4. قابل ضد عفونی و شستن
 5. دور ماندن از آلودگی زیاد
 6. راحت و مناسب بودن آن برای بیماران
 7. قیمت مقرون به صرفه آن‌ها
 8. زیره دمپایی یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن به شمار می‌رود. اگر زیره دمپایی به راحتی پاره شود، دمپایی خیلی زود کیفیت خود را از دست داده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.
 9. دمپایی‌هایی که در قسمت زیره دارای ضخامت مناسبی هستند علاوه بر این که به راحتی پاره نمی‌شوند، می‌توانند در محیط عفونی بیمارستان‌ها از پای بیمار در برابر کثیفی‌ها و عفونت‌های روی زمین به خوبی محافظت نمایند.

راهنمای خرید دمپایی بیمارستانی

در هنگام خرید دمپایی بیمارستانی باید به یکسری نکات توجه نمود. ما در اینجا به برخی از نکاتی که هنگام خرید دمپایی بیمارستانی باید رعایت شوند اشاره کردیم. این نکات به شرح زیر هستند:

 • باید به جنس و مرغوب بودن دمپایی بیمارستانی توجه نمود.
 • باید قابل شستشو و ضد آبژاول باشند.
 • باید قیمت دمپایی مخصوص بیمارستان و مراکز درمانی مقرون به صرفه باشد.
 • بهتر است رنگ دمپایی بیمارستانی مناسب محیط بیمارستان، یعنی رنگ روشن باشد. روشن بودن رنگ  دمپایی بیمارستانی باعث می‌شود تا آلودگی‌ها بهتر مشخص شوند بر روی آن‌ها.

دمپایی بیمارستانی

ممنون که در ادامه این مطلب ما را همراهی کردید. منسوجات بیمارستانی پارس ارائه کننده کلیه منسوجات بیمارستانی و مراکز درمانی شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *