تهران، ساختمان پانامال

خیابان آزادی

شنبه تا چهارشنبه 9:00 - 17:00

10 قطعه تجهیزات پزشکی که همه بیمارستان ها نیاز دارند

بیمارستان‌ها باید برای هر چیزی که ممکن است از درها عبور کند آماده باشند. به همین دلیل است که نگه داشتن قطعات کلیدی تجهیزات پزشکی همیشه برای ارائه مراقبت کامل بسیار مهم است. به منظور ارائه درمان جامع برای بیماران، مجموعه ای استاندارد از تجهیزات وجود دارد که همه بیمارستان‌ها باید آن را آماده داشته باشند. این فهرست تجهیزات پزشکی اغلب می‌تواند به‌علاوه جدید، بازسازی شود و به بیمارستان‌ها امکان می‌دهد تا برای این قطعات کلیدی ذخیره کنند. در این مطلب می‌خواهیم درباره 10 قطعه تجهیزات پزشکی که همه بیمارستان‌ها نیاز دارند، صحبت می‌کنیم.

تجهیزات مهم پزشکی

  • برانکاردهای بیمارستانی: حمل و نقل بیماران هنگام برخورد با شرایط اضطراری بسیار مهم است. این قطعه از تجهیزات برای بیمارستان‌ها ضروری است تا در مسیر مراقبت از بیماران در دسترس باشند.
  • دفیبریلاتورها: دفیبریلاتورها که معمولاً در موقعیت‌های تهدیدکننده حیات مانند آریتمی‌های قلبی یا تاکی کاردی استفاده می‌شوند، ریتم طبیعی را به قلب باز می‌گردانند. آنها ابزارهای ضروری هستند که یک بیمارستان همیشه برای آنها به پشتیبان نیاز دارد.
  • ماشین های بیهوشی: دستگاه های بیهوشی به گونه ای طراحی شده اند که یک منبع دقیق و مداوم گازهای پزشکی را برای حفظ سطح مناسب بیهوشی برای بیمار فراهم کنند. ماشین های بیهوشی مدرن شامل ابزارهای اضافه شده مانند ونتیلاتور، واحد ساکشن، و دستگاه‌های نظارت بر بیمار هستند.

ماشین بیهوشی بیمارستان

  • مانیتورهای بیمار: مانیتورهای بیمار قطعات استانداردی از تجهیزات پزشکی هستند که وضعیت و وضعیت سلامتی بیمار را در حین و بعد از عمل ردیابی می‌کنند. آنها برای بیماران بزرگسال، کودکان و نوزادان ضروری هستند.
  • استریل کننده‌ها: ضدعفونی‌کننده‌های بیمارستانی همه اشکال حیات میکروبی از جمله قارچ‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها، هاگ‌ها و سایر موجودات موجود بر روی ابزارهای جراحی و سایر اقلام پزشکی را از بین می‌برند. اتوکلاو تجهیزات و لوازم را با استفاده از بخار اشباع شده با فشار بالا برای مدت کوتاهی استریل می‌کند.
  • دستگاه های EKG/ECG : دستگاه‌های الکتروکاردیوگرام (EKG) فعالیت الکتریکی قلب را در یک دوره زمانی ثبت می‌کنند و به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌دهند تا ریتم کلی قلب را کنترل کرده و هرگونه ناهنجاری را شناسایی کنند.
  • جداول جراحی: میزهای جراحی از ملزومات یک بیمارستان هستند. برای آماده سازی بیمار، روش های جراحی و بهبودی، این قطعات از تجهیزات ضروری هستند.
  • گرم کن پتو و مایعات: دمای بدن که در طول جراحی حفظ نمی‌شود می‌تواند منجر به عوارض بعد از جراحی مانند هیپوترمی حین عمل، بستری شدن طولانی مدت و بهبودی و افزایش خطر عفونت شود. به همین دلیل است که گرمکن های پتویی و گرم کننده‌های مایع برای بیمارستان‌ها بسیار ضروری هستند.
  • واحدهای جراحی برق: یک واحد الکتروسرجری در جراحی برای برش، انعقاد یا تغییر بافت، اغلب برای محدود کردن میزان جریان خون به یک ناحیه و افزایش دید در طول جراحی استفاده می‌شود. این تجهیزات برای سوزاندن و به حداقل رساندن از دست دادن خون در حین جراحی بسیار مهم است.
  • چراغ‌های جراحی: چراغ‌های جراحی بخشی اجباری از هر تنظیمات جراحی هستند تا به جراحان کمک کنند در شرایط نور کافی کار کنند.

چراغ جراحی

دفیبریلاتورها، مانیتورهای بیمار، میزهای جراحی، نوار قلب، دستگاه‌های بیهوشی، دستگاه‌های ضدعفونی کننده، چراغ‌ها، سونوگرافی‌ها، و واحدهای جراحی الکتریکی، گرمکن‌های پتو/مایع، همه تجهیزات ضروری بیمارستان هستند. نگه داشتن این موارد برای موفقیت عملیاتی یک بیمارستان و مراقبت های بهداشتی ارائه شده در آن بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *